Masszázs
Masszázs szolgáltatásunkhoz előzetes bejelentkezés szükséges, melyet a +36 20 771 2721 -es telefonszámon tudsz megtenni. Számos szakmailag elismert masszőr és masszőz kollegánk vár sok szeretettel, hogy ellazítson és segítsen a munka vagy bármi egyéb miatti stressz levezetésében.
Masszázs típusaink:
Gyógyhatású masszázs
Frissítő és sportmasszázs egészségeseken is végezhető.
A gyógymasszázst azonban gyógymasszőr vagy gyógytornász végzi. A gyógymasszázst leginkább kiegészítő kezelésnek rendelik. Kitűnően alkalmazható pl. gyógytorna előtt az izomzat kilazítására vagy éppen tonizálására (az izomtónus visszanyerésére). A gyógymasszőr vagy gyógytornász vizsgálat során tájékozódik a bőr, a bőr alatti kötőszövet állapotáról és ennek megfelelően végzi a kezelést.
A masszázs mechanikai inger a bőrnek, bőr alatti kötőszövetnek, izomzatnak.
Helyileg és reflexes távolhatás révén is javítja a vérkeringést, csillapítja a fájdalmat. A simítás, a gyúrás bizonyos fogásai, a vibráció és a végtag kirázása izomlazító, a gyúrás más formái: a dörzsölés és az ütögetés inkább izomtonizáló hatásúak.
A gyógymasszázs formái:
svéd masszázs, reflexzóna masszázs ,nyirokmasszázs
Svéd masszázs
A svéd masszázs egyes fogásai: simítás - dörzsölés - gyúrás – ütögetés – vágás – vibráció – kirázás.
Reflexzóna masszázs
Elsősorban reflexes hatásokat ér el; segítségével a belső szervek működése, így a szív, epehólyag, és a belek működése is befolyásolható. Ennek alcsoportjai: a szegment masszázs, a kötőszöveti masszázs és a perioszteális (csonthártya) masszázs.
A szegment masszázst a gerinc bizonyos szakaszainak két oldalán végzik. A mozgásszervek, de a belső szervek is szegmentális beidegzésűek, vagyis a gerincvelő bizonyos szakaszából kapják beidegzésüket. A gerincvelőből, illetve gerincből kilépő idegek a megfelelő gerincszakasz melletti terület masszázsával befolyásolhatók. Jól használható
enyhe-közepes fokú keringészavar, érszűkület, koszorúér-betegség, de epe- és bélbetegségek, valamint isiász kezelésére is.
A kötőszöveti masszázs, a kötőszövet reflexzónáinak befolyásolására alkalmas. Különleges technikát igényel, ezért elsősorban gyógytornász végzi. Megfigyelték, hogy a belső szervek vagy ízületek betegségei, fájdalmai bizonyos bőrterületeken, illetve a bőr alatti kötőszöveten reflexesen kialakuló, tapintható elváltozást, behúzódást, duzzanatot, feszülést okoznak. E területek speciális masszázsa a megfelelő ízületeket, belső szervi betegségeket, valamint a vegetatív idegrendszert jótékonyan befolyásolják. Elsősorban a hát, a derék valamint a far területén találhatók az egyes szerveket reprezentáló bőr- és kötőszöveti zónák.
A perioszteális (csonthártya) masszázs a kötőszöveti masszázs speciális formája. Főleg a keresztcsonttájon alkalmazzák a bélműködés serkentésére, illetve a női nemi szervek működésének befolyásolására.
Nyirokmasszázs
A nyiroködéma (lymphoedema) kezelésére szolgáló speciális masszázs, melyet kézzel és géppel végez a gyógytornász. Komplex kezelés része, mert a nyiroködéma csökkentésére speciális torna, és a duzzadt végtag speciális pólyázása is feltétlenül szükséges. Nyiroködéma a felső végtagon leggyakrabban emlőműtétet követően, az alsó végtagon visszatérő orbánc következtében alakul ki.
A masszázs ellenjavallatai Helyi bőrelváltozás, bőrsérülés, bőrbetegség, visszeresség, akut lázas betegségek, fertőzések, terhesség, menstruáció, súlyosabb keringési zavar, szívelégtelenség, rosszindulatú daganatok, vérzékenység. Véralvadásgátló kezelés esetén is óvatosságra van szükség.
Sportmasszázs
A sportmasszázs a masszázs egy olyan fajtája, mely egyre népszerűbb. Számos előnye miatt nem csak a hivatalos és amatőr sportolók használják, hanem sokan azok közül is, akik egyáltalán nem sportolnak.
A rendszeres sportmasszázs segít megelőzni a sérüléseket azáltal, hogy javítja az izmok kondícióját. Egy jó masszőr felismeri a merev izmokat és hegszövetet, mely ha kezeletlenül marad, sérülésekhez vezethet. A terapeautáknak a hatékony kezelés érdekében érteniük kell az emberi anatómiához és élettanhoz is
A sportmasszázs jól használható bizonyos sérülések, valamint izomegyenlőtlenségek, testtartási problémák kezelésére. Mindemellett segít megelőzni a sportsérüléseket, fokozza az izmok állapotát és a teljesítményt.
A sportmasszázs előnyei A sportmasszázs fontos szerepet játszik minden sportoló életében, függetlenül attól, hogy sérült-e vagy sem. Elengedhetetlen bizonyos sérülések kezelésében, illetve a jövőbeni sérülések elkerülésében. nyugtató hatású csökkenti az izomgörcsöket, merev izmok okozta fájdalmakat lazítja a merev, letapadt izmokat, így azok terhelhetőbbé és kevésbé sérülékennyé válnak kiüríti a feszes izmokból az ott felhalmozódó méreganyagokat (pl. tejsav) sérülés esetén gyorsítja a gyógyulást mozgásszegény életmódot folytatóknál fellazítja a letapadt izmokat Hirdetés Amikor nem ajánlott a masszázs Noha a masszázs ártatlan dolognak tűnik, ám bizonyos embereknek, és bizonyos időszakokban további sérüléseket, vagy akár halált okozva többet árthat, mint
használ. Mivel a sportmasszázs az erős, gyúró mozdulatok miatt erőteljes behatást jelent a szervezetre, nem ajánlott az alábbi esetekben masszázs:
Nyílt sebek, vágás, szakadás, horzsolás esetén meg kell várni, míg a seb begyógyul! Ez általában 1-2 hétig tart. Izomrepedések esetén, melyek akut esetben tovább véreznek. A masszázs tovább növelné a vérzést és szövetek károsodását, meghosszabbítva a gyógyulás idejét. A sérüléstől függően 48-72 óráig nem ajánlott a masszázs.
Ínszakadáskor műtétre, nem masszázsra van szükség. Zúzódáskor a masszázs további károkat okozhat, ami akár myositis ossificans-hoz (csontosodás az izomszövetben) is vezethet. Égés, fagyás, csonttörés esetén Csonthártya gyulladáskor a masszázs további irritációt okozhat.
A reumatoid artritisz és köszvény is gyulladásos betegség, ezért ugyanazok a szabályok érvényesek itt is, mint az akut sérülésnél.
A trombózis potenciálisan halálos vérrög a vénában, mely masszírozás hatására a vénákon át a szívig juthat, károsítva azt.
bőrgyógyászati megbetegedés, terhesség, érrendszeri megbetegedés vagy vérzékenység menstruáció ,rákos megbetegedés láz
Miben különbözik a sportmasszázs más masszázsoktól? Az alaptechnikák a sportmasszázs esetén is ugyanazok, mint más masszázsnál, ám a terapeuta sokkal erőteljesebben és mélyebbre hatóan alkalmazza azokat. Az erős simító, gyúró, ütögető mozdulatok célja többek között az összenövések lebontása, a hegszövetek tompítása. Noha a sportmasszázs erősebb mozdulatokkal, mélyebben stimulálja az izomszövetet, s egyes mozdulatokat talán túllépik a kellemes fogalmát, sosem lehet annyira fájdalmas, hogy a masszírozott fél feszültté váljon a fájdalomtól.